QRS MAZURY (o nas)

QRS MAZURY (o nas)

QRS MAZURY – samodzielny ośœrodek szkoleniowo-egzaminacyjny
Z przyjemnośœcią informujemy, iż decyzją Ministra Sportu i Turystyki nr DSW/454/65/2013 z dnia 8 paźŸdziernika 2013r. zostaliśœmy jednym z pierwszych w Polsce podmiotów upoważnionych do przeprowadzania egzaminów na patenty żeglarskie i motorowodne. Staliœśmy się więc niezależnym od związków sportowych ośœrodkiem szkoleniowo-egzaminacyjnym.

Nasza firma istnieje już 20 rok.

Profesjonalizm, bezpieczeństwo i dobra zabawa…

Jeżeli chcesz uzyskać patent szybko i byle jak, to źle trafiłeś, lecz jeśli chcesz nauczyć się żeglować porządnie i bezpiecznie, to serdecznie zapraszamy.
Nie prowadzimy pseudokursów żeglarskich siedmio lub nawet pięciodniowych ponieważ nikogo nie będziemy oszukiwać, że w takim czasie da się nauczyć. Jeśli chcesz umieć żeglować naprawdę musisz na kurs poświęcić przynajmniej 2 tygodnie.

Jesteśmy grupą przyjaciół. Od dwudziestu lat zajmujemy się szkoleniami w zakresie sportów wodnych. Na początku uczyliśmy jako wynajęci instruktorzy na różnych kursach. Po zebraniu bagażu doświadczeń postanowiliśmy założyć własną firmę, w której moglibyśmy prowadzić profesjonalnie szkolenia w miłej atmosferze i nowoczesnym stylu.

Nie jesteśmy zwyczajną szkółką żeglarską, a poprzez wiele lat intensywnej pracy, rozwoju i ciągłego doskonalenia osiągnęliśmy status samodzielnego, profesjonalnego ośrodka szkoleniowego.

Prowadzimy szkolenia w pełnym spektrum zakresu żeglarstwa, żeglarstwa lodowego i sportów motorowodnych. Tworzymy własne, prekursorskie programy szkoleń wciąż je udoskonalając, prowadzimy też awangardowe badania nad nowymi systemami nauki oraz bezpieczeństwa w sportach wodnych, czego efektem są m.in. nasze kursy specjalistyczne w zakresie ratownictwa jachtowego i technik bezpieczeństwa na lodzie.

Prowadzone przez nas kursy są szkoleniami zawodowymi pozwalającymi uzyskać zawód np. skippera żeglarskiego lub motorowodnego, czyli uprawnienia do zarobkowego prowadzenia jednostek sportowo-rekreacyjnych, instruktora sportów wodnych, pracy w marinach w charakterze bosmana lub operatora urządzeń hydrotechnicznych, a także kwalifikacje do pracy w szeroko rozumianym sektorze turystyki wodnej.

Nasza kadra to doświadczeni i specjalnie wyselekcjonowani pod względem umiejętnośœci instruktorzy, posiadający wysokie uprawnienia.

Współpracujemy z PZŻ, jesteśœmy członkami wspierającymi PZMWiNW, a także należymy do Stowarzyszenia ISSA Poland. Dzięki temu nasi kursanci mogą wybrać jedną z kilku dróg prowadzących do samodzielnego żeglowania na wszystkich jednostkach pływających i akwenach – od rzecznego kajaka przez szybką łódź motorową po oceaniczny żaglowiec. Należymy również do Lokalnej Organizacji Turystycznej (LOT) „Mazury”.

Kursy, które organizujemy mają dosyć kameralny charakter. Uważamy, że nie można przeprowadzić poprawnie szkolenia na obozie, gdzie przebywa jednocześœnie sto osób. Dlatego, na każdy turnus żeglarski przyjmujemy maksimum 30 uczestników. Prezentowany przez nas program nauczania jest połączeniem wytycznych Polskiego Związku Żeglarskiego oraz Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego z przystosowaniem do osiągnięć współczesnej techniki nautycznej. Używamy nowoczesnych, wygodnych i bezpiecznych jachtów.

Bezpieczeństwo jest dla nas szczególnie ważne. Jesteśœmy członkami Mazurskiego WOPR, mamy duże dośœwiadczenie w prowadzeniu akcji ratunkowych na wodzie.

Nie znaczy to jednak, że jesteśœmy „sztywniakami”. Lubimy dobrą zabawę. Wszystko, co robimy staramy się przyprawić dużą dawką dobrego humoru (patrz: fotogaleria).

Nie wierzcie na słowo w to, co właœśnie przeczytaliœście.Sprawdźcie nas! Zapraszamy!!!

Wyróżnienia

kompasJest nam bardzo miło poinformować, iż przyznano nam nagrodę główną:
CHAMPIONA ROKU 2013 oraz ZŁOTY KOMPAS Roku 2010
w kategorii Sporty Ekstremalne w ogólnopolskim konkursie „Mistrz Turystyki, Gastronomii i Rozrywki”. Tym bardziej nam miło, iż nagroda przyznana została dzięki opiniom naszych klientów.

 

Zespół Kurs Mazury

kurs mazury fanpage kurs mazury youtube