05-01-2022

2022.01.04. Rozpoznanie lodowe Mazury jezioro Kisajno

2022.01.04. Rozpoznanie lodowe Mazury jezioro Kisajno

4 stycznia 2022r. – pierwszy raport lodowy w 2022 roku.

Lokalizacja: Mazury, gmina Giżycko, jezioro Kisajno, Pierkunowo – zatoka Pierkunowska oraz miejsce na wysokości dawnego lotniska Woysack.

Tym razem wszystko wyjątkowo – inny sprzęt do nagrań niż zazwyczaj, Adam sam dokonał nagrania, montaż zdalny z Warszawy i a pro po wody pierwszy upload na światłowodzie 😉

Aktualizacja 11.01.2022r.

Teoria Darwina nie jest fikcją, a dobór naturalny to działający mechanizm! Dzisiaj w nocy pod jednym nierozważnym typem na jeziorze Niegocin w giżyckiej Ekomarinie załamał się lód. Całość nagrały kamery. Typ miał szczęście, że wpadł tylko nóżkami i na czworakach wyszedł na brzeg. NIE WCHODZIĆ NA LÓD na jeziorach! Przedwczoraj jeziora: Kirsajty, Kisajno, Niegocin, Dobskie i Dargin pływały! Lodu było tylko trochę przy brzegach. Cienkiego i kruchego. Temperatury w nocy spadały, co prawda do -5 st.C ale w dzień jest około zera. Tafla na jeziorach wytworzyła się z powodu braku wiatru jednak jest ona minimalna. Dziś w nocy ma spaść nawet do ok. -10 st.C, ale to będzie chwilowe i da przyrost grubości wniesie ok. 1-2 cm! To da sumaryczną grubość 3-4 cm! Tylko! A pojutrze odwilż do + 5 na kilka dni. I silny wiatr. Więc znów taflę połamie i zdejmie z akwenów.


Realizacja:

www.kursmazury.com

QRS MAZURY Szkoła Sportów Wodnych i Ekstremalnych @kursmazury
montaż: Anna Dymkowska-Kowalska, nagranie: Adam Kowalski
Zapraszamy na nasz kanał oraz do skorzystania z oferty szkoleń żeglarskich, motorowodnych, bojerowych, rejsów oraz czarterów jachtów na mazurach.

:: czartery jachtów na mazurach :: szkolenia żeglarskie :: rejsy :: kursy motorowodne :: bojery :: szkolenia lodowe :: rejsy szkolne :: egzaminy :: drony :: i inne…