QRS MAZURY (o nas)

QRS MAZURY (o nas)

QRS MAZURY – samodzielny ośrodek szkoleniowo – egzaminacyjny

Nasza firma powstała w 1996r. czyli istniejemy na rynku już ponad 25 lat!

Misja

Profesjonalizm, bezpieczeństwo i dużo dobrej zabawy

Dla nas liczy się Wasze zadowolenie. Dokładamy wszelkich starań, by to co robimy było najwyższej jakości przy rozsądnie niskiej cenie.

Jesteśmy wykwalifikowaną grupą specjalistów ciągle podnoszących swoje umiejętności.

Naszym celem jest pokazanie chętnym uroków sportów wodnych i zarażenie ich naszą pasją. Przygotowanie kursantów do samodzielnego prowadzenia łodzi żaglowych i motorowych po wszystkich możliwych akwenach w zależności od kategorii kursu i zrobienie tego w sympatycznej i przyjacielskiej atmosferze z zachowaniem najwyższego poziomu kompetencji.

U nas nie jesteś klientem, tylko przyjacielem, któremu z uśmiechem przekażemy naszą wiedzę i umiejętności.

Nie jesteśmy zwyczajną szkołą żeglarską, a poprzez wiele lat intensywnej pracy, rozwoju i ciągłego doskonalenia osiągnęliśmy status samodzielnego, profesjonalnego ośrodka szkoleniowego.

Nasza historia

Chodzą słuchy, że jesteśmy najdłużej działającym prywatnym podmiotem w branży szkoleń sportów wodnych w Polsce istniejącym i nieprzerwanie, aktywnie funkcjonującym od 1996r..

Jesteśmy grupą przyjaciół. Na początku uczyliśmy jako wynajęci instruktorzy na różnych kursach. Po zebraniu bagażu doświadczeń postanowiliśmy założyć własną firmę, w której moglibyśmy prowadzić profesjonalnie szkolenia w miłej atmosferze i nowoczesnym stylu.

Przez pierwsze lata współpracowaliśmy ściśle z Polskim Związkiem Żeglarskim będąc członkami Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, Polskim Związkiem Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego oraz w późniejszym okresie z ISSA. Czas jednak biegł, zmieniały się potrzeby szkoleniowe. Nowoczesne rozwiązania techniczne i zmiany w konstrukcji i wyposażeniu jachtów obligowały do dokonywania zmian w systemie szkolenia adekwatnych do nowych czasów. Ponieważ stanowiliśmy zawsze awangardę w szkoleniach żeglarskich i motorowodnych w momencie, gdy programy szkoleń związków sportowych przestały nadążać za potrzebami rynku, wprowadzaliśmy do nich we własnym zakresie modyfikacje i rozszerzenia. Dzięki temu absolwenci naszych kursów posiadali kompletną wiedzę potrzebną im do bezpiecznego uprawiania żeglugi.

Przez cały ten czas intensywnie pracujemy, zbieramy doświadczenia i podwyższamy swoje kompetencje, aby świadczyć nasze usługi na najwyższym poziomie. 

Jako pierwsi w Polsce wprowadzaliśmy do stałych programów szkolenia żeglarskiego np. manewrowanie jachtem na silniku w porcie oraz manewr „człowiek za burtą” na silniku.
Byliśmy też prekursorami szkoleń przygotowujących do egzaminu na patent żeglarza jachtowego na śródlądziu oraz sternika jachtowego na morzu w formie rejsu.

Kiedy wprowadzone na szczeblu państwowym zmiany przepisów prawnych umożliwiły uzyskanie przez nas samodzielności, wystąpiliśmy do Ministra Sportu i Turystyki o status samodzielnego podmiotu szkoleniowo – egzaminacyjnego.
Uzyskaliśmy go jako jedni z pierwszych w Polsce decyzją Ministra Sportu i Turystyki nr DSW/454/65/2013 z dnia 8 października 2013r. Staliśmy się więc niezależnym od związków sportowych ośrodkiem szkoleniowo-egzaminacyjnym.

Jak działa QRS MAZURY?

Jeżeli chcesz uzyskać patent szybko i byle jak, to źle trafiłeś, lecz jeśli chcesz nauczyć się żeglować porządnie i bezpiecznie, to serdecznie zapraszamy.
Nie prowadzimy pseudo kursów żeglarskich siedmio lub nawet pięciodniowych ponieważ nikogo nie będziemy oszukiwać, że w takim czasie da się nauczyć prowadzić jacht.
Jeśli chcesz umieć żeglować naprawdę musisz na kurs poświęcić przynajmniej 2 tygodnie. 

Prowadzimy szkolenia w pełnym spektrum zakresu żeglarstwa, żeglarstwa lodowego i sportów motorowodnych. Tworzymy własne, prekursorskie programy szkoleń wciąż je udoskonalając. Prowadzimy też awangardowe badania nad nowymi systemami nauki oraz bezpieczeństwa w sportach wodnych, czego efektem są m.in. nasze kursy specjalistyczne w zakresie ratownictwa jachtowego i technik bezpieczeństwa na lodzie.

Prowadzone przez nas kursy są szkoleniami zawodowymi pozwalającymi uzyskać zawód np. skippera żeglarskiego lub motorowodnego, czyli uprawnienia do zarobkowego prowadzenia jednostek sportowo-rekreacyjnych, instruktora sportów wodnych, pracy w marinach w charakterze bosmana lub operatora urządzeń hydrotechnicznych, a także kwalifikacje do pracy w szeroko rozumianym sektorze turystyki wodnej.

Nasza kadra to doświadczeni i specjalnie wyselekcjonowani pod względem umiejętności instruktorzy, posiadający wysokie uprawnienia.

Kursy, które organizujemy mają dosyć kameralny charakter. Uważamy, że nie można przeprowadzić poprawnie szkolenia na obozie, gdzie przebywa jednocześnie sto osób. Dlatego, na każdy turnus żeglarski przyjmujemy maksimum 30 uczestników.

Bezpieczeństwo jest dla nas szczególnie ważne. Jesteśœmy członkami Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (MOPR), mamy duże doświadczenie w prowadzeniu akcji ratunkowych na wodzie. Szkolimy ratowników na kursach specjalistycznych.

Nie znaczy to jednak, że jesteśœmy „sztywniakami”. Lubimy dobrą zabawę. Wszystko, co robimy staramy się przyprawić dużą dawką dobrego humoru (patrz: fotogaleria).

Nie wierzcie na słowo w to, co właśnie przeczytaliście. Sprawdźcie nas! Zapraszamy!!!

Wyróżnienia

kompasJest nam bardzo miło poinformować, iż przyznano nam nagrodę główną:
CHAMPIONA ROKU 2013 oraz ZŁOTY KOMPAS Roku 2010
w kategorii Sporty Ekstremalne w ogólnopolskim konkursie „Mistrz Turystyki, Gastronomii i Rozrywki”. Tym bardziej nam miło, iż nagroda przyznana została dzięki opiniom naszych klientów.

 

Zespół QRS MAZURY

kurs mazury fanpage kurs mazury youtube kurs mazury instagram