21-02-2022

Giżycko unplugged

19.02. – Giżycko unplugged 😉. Orkan Eunice. Masowa awaria, w Giżycku od rana nie ma prądu w całym mieście i okolicznych powiatach. W zabudowie wielorodzinnej w związku z tym również wody i ogrzewania. W jednorodzinnej także, choć to bardziej indywidualne, u większości ogrzewania i ciepłej wody, zimna woda i kanalizacja są. Większość sklepów nie działa. Szpital działa na zasilaniu awaryjnym, podobnie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji i oczyszczalnia ścieków.
Był też problem przez większą część dnia z telefonami i internetem, nie działały połączenia, także na numery alarmowe 112 i 991. Dużo połamanych drzew i wyrwanych z korzeniami, już w większości pousuwane z dróg.

20.02. – część Giżycka już ma zasilanie, w naszym rejonie nadal brak. Ciągle usuwane są skutki wichury, drzewa z linii energetycznych (np. w Pięknej Górze) itp.
Aplikacja pge informuje, że zasilanie przywróci u nas 21.02. o godz. 22:00, czyli po 60 godzinach, trzech dniach.. ale pada deszcz i wieje wiatr, więc może po raz kolejny termin będzie przesunięty.

21.02. – Kolejny dzień bez prądu i związanych z tym mediów.
Zasilanie włączone dopiero około godziny 22.