Nieco Kantem puszczone rozpoznanie lodowe jeziora Kisajno – 2019.01.24.

Akweny, które planujemy użytkować badamy systematycznie, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo osób, które z nami będą przebywały na lodzie na bojerach i nie tylko. Wbrew pozorom lód jest dynamicznie zmieniającą się powłoką, która pracuje tworząc różnego rodzaju zjawiska. Przewidujemy je i lokalizujemy czerpiąc z naszych wieloletnich doświadczeń i obserwacji 🙂
Ponieważ tafla osiągnęła bezpieczne grubości (są różne w zależności od miejsca) wybraliśmy się dzisiaj, w ten słoneczny i mroźny (-7st.C) dzień, na rozpoznanie lodowe dalszego akwenu jeziora Kisajno.
Zawędrowaliśmy z Giżycka i okolic ujścia Kanału Giżyckiego / Łuczańskiego na akwen za wyspami Łabędziego Ostrowia i za ostatnią z wysp – Dębową Górką. Wędrówka odbywała się w dwójnasób – Adam pieszo, Ania na łyżwach.
Zapraszamy na bojery:
http://kursmazury.com/oferta/bojery-zeglarstwo-lodowe/
oraz na nasze szkolenia z ratownictwa lodowego: http://kursmazury.com/oferta/ratownictwo-lodowe/
tekst i zdjęcia: Anna Dymkowska-Kowalska